Greito įgūdžių formavimo principai

Video trukmė 5 min. 01 sek. (Žemiau pateikta video įrašo transkripcija.)

Šiandien pakalbėsime apie principus, kurie padeda greitai suformuoti bet kokį įgūdį. Kad būtų akivaizdžiau, naudosiu muzikos instrumentus, nors šie principai yra universalūs. Galėsite su malonumu ir lengvai pritaikyti bet kurioje veikloje.

Bet kokį įgūdį galima įvaldyti per rekordiškai trumpą laiką – per 16 valandų (per tiek laiko gali įvaldyti pirmą gerą mėgėjišką lygį). Ar tai būtų lėktuvo pilotavimas, ar grojimas gitara, ar užsienio kalba, per savaitę Jūs galite prasiveržti (su sąlyga, kad naudojat tinkamus principus).

Išgryninkite įgūdžius

Pirmas principas. Kertinių įgūdžių išgryninimas. Bet kurioje veikloje yra 20 procentų įgūdžių, kurie duoda 80 procentų rezultato. Gera žinia, kad tokių įgūdžių nėra daug (3, daugiausia 4). Pavyzdžiui, jeigu Jūs norite groti gitara, reikia:

  • pirmiausia išmokti valdyti dešinę ranką (tai yra pirmas įgūdis);
  • antras įgūdis – valdyti kairę ranką;
  • sujungti pirmus du įgūdžius į vieną;
  • sujungti Jūsų dainavimą su grojimu.

Jei norite išmokti piešti, vėlgi yra 4 baziniai įgūdžiai:

  • mokėjimas matyti siluetą;
  • mokėti pamatyti proporcijas;
  • mokėjimas pamatyti perspektyvą;
  • mokėjimas matyti atspalvius ir spalvas.

Taigi, toje srityje, kurią norite valdyti, suraskite tą kertinį įgūdį arba 2–3 kertinius. Jei nežinote patys, paklauskite žmonių, kurie jau yra įvaldę. Arba paieškokite vadovėliuose. Ir atsakymą būtinai rasite.

Formuokite izoliuotai

Kitas žingsnis – įgūdžius turite formuoti izoliuotai. Tuo metu, kai dirbate su dešine ranka, pamirškite apie kairę. Tuo metu, kai dirbate su kaire, pamirškite apie dešinę. Tada procesas bus žymiai greitesnis. Jeigu jau sujungiat abi rankas, pamirškite apie dainavimą. Ir tik tada, kai pasinaudosit trečiu principu, kuris vadinasi „suformuoti įgūdį iki automatizmo“, jau galėsite sujungti 2, 3, 4 ir daugiau įgūdžių. Bet kol nesuformavot automatizmo, kol nepadarėt taip, kad raumenys patys atsimena, kaip reikia daryti, tol nejudėkite į priekį.

Pasižiūrėkime į dar vieną labai svarbų principą, kuris vadinasi „šimtaprocentinė sėkmė“. Tam, kad startuotumėte be jokių klaidų, kad nebūtų streso, geriausia naudoti tai, kas yra žinoma. Jei norit išmokti groti gitara, geriausia pradėti ne su gitara, nes tai sukelia per daug streso, o su savo kūnu. Pavyzdžiui, kaip įvaldyti dešinę ranką? Naudokite tuos gestus, kuriuos jau žinote. Tarkim, ranka, laikanti obuolį. Tokia rankos padėtis – geriausia norint groti su dešine ranka.

Įsivaizduokite, kad su nykščiu perbraukiat per stygą. Su kitais trimis pirštais jau darot „pilvo pasikasymą“. Ką padarėm? Panaudojom principą „nauji įgūdžiai ant senų, gerai žinomų“. Ką tik išmokote naujų įgūdžių per rekordiškai trumpą laiką. Paėmę gitarą pirmiausia kaire ranka užgesinam stygas, o su dešine padarom tai, ką darėm su savo pilvu. 3–5 minutės ir pamatysit, kad pirštas tai pradės daryti automatiškai.

Tada pasitelkiam kitą įgūdį („pakasymą“). Paimam apatines 3 stygas ir į viršų. Lengvai, paprastai – ranka tarsi laiko obuoliuką. Ir po 3 minučių, kai pavyko veiksmą atidirbti iki pirminio automatizmo, sujungiam du įgūdžius. Paprasta ir lengva.

Transkripcijos pabaiga.

Norite šiais principais išmokti laisviau groti gitara?

Apsilankykite Audriaus Juodzevičiaus svetainėje http://gitarospamokos.lt/ kurioje rasite dar daugiau nemokamų ir mokamų video pamokų, skirtų tiems, kas nori savarankiškai greičiau išmokti groti gitara. Beje su Audriumi taip pat esu įrašęs keletą ergonomiško mokymosi gitara pamokų. Tad drąsiai galite jo paprašyti jų 🙂

Patiko turinys? Būtinai pasidalinkite juo su kitais socialiniuose tinkluose.

P.S labai laukiu Jūsų nuomonių ir komentarų po šiuo įrašu. Sakykite ar tai Jums naudinga? Galbūt turite savo patarimų kurie suveikė Jums ir galite pasidalinti tuo su kitais?

Ačiū, kad domitės mano kuriamu turiniu ir linkiu Jums geros dienos.

Algirdas Karalius

Facebook atsiliepimai

Leave A Response

* Denotes Required Field