Kaip paskatinti vaiką mokytis? [Japonų tyrimas]

Video trukmė 2 min. 58 sek. (Žemiau pateikta video įrašo transkripcija.)

Šiandien noriu pakalbėti apie vaikus. Turiu tris vaikus. Be abejo, yra daug džiaugsmo, laimės ir iššūkių. Pats didžiausias iššūkis šiais laikais – paskatinti atitraukti dėmesį nuo visų prietaisų ir apsidairyti aplink (ir galbūt ko nors gero išmokti).

Būdai, kaip tai padaryti:

  1. Griežtas reglamentavimas, kiek galima dirbti su kompiuteriu. Tačiau ten, kur griežtas reglamentas, esama ir didžiulio pasipriešinimo.
  2. Kitas būdas – bandyti kuo nors sudominti. Jei pasiseks, tai turbūt geriausias variantas.

Bet aš ieškojau dar kitų alternatyvų, nes ne visi dalykai, kurie naudingi vaikui, jį įkvepia. O griežtumas turi ribas. Tada susidūriau su japoniškais tyrimais, kurie buvo atlikti norint pasižiūrėti, kaip paskatinti geriau mokytis, daugiau skaityti. Vienas iš probleminių klausimų: ar reikia mokėti vaikui (atlyginti) už tai, kad jis ką nors daro?

Nors yra daug įvairių nuomonių, pagrindinė sako NE. Jei vaikui už kiekvieną žingsnį mokėsi, jis išvis aptings. Bet japonai įrodė, kad norėdami paskatinti imtis veiklos (pavyzdžiui, mokytis muzikos) galite pamėginti paprastą metodą – už pamokas mokėti ne mokytojui, o vaikui.

Kas atsitinka?

  1. Vaikas pradės uždirbti jaunystėje. Tai yra gerai.
  2. Atsiras savų pinigų, vaikas supras, kas tai yra ir kaip jie uždirbami.
  3. Vis vien tuos pinigus žadėjot kažkam atiduoti, tai gal geriau atiduoti savo vaikui? O jis įvairių dalykų gali mokytis savarankiškai.

Šią idėją pamėginau su visais trimis vaikais. Bingo! Suveikė. Iš tikrųjų jie pradėjo mokytis tų dalykų, apie kuriuos anksčiau daug kalbėdavom, bet negalėjom prisiversti. Kas įdomu: matau, kaip vaikai kaupia pinigus, entuziastingai žiūri į kiekvieną naują pamoką kaip į galimybę uždirbti. O kadangi tuos pinigus vis tiek turėjau atiduoti kažkokiam mokytojui, pats mokau vaikus tokių dalykų kaip greitasis skaitymas, greitas įsiminimas, piešimas. Užuot mokėjęs mokytojams, pats mokau, o pinigus gauna vaikai.

Mano atveju tai suveikė. Pamėginkite, gal tai suveiks ir su Jūsų vaikais.

Patiko turinys? Būtinai pasidalinkite juo su kitais socialiniuose tinkluose.

P.S labai laukiu Jūsų nuomonių ir komentarų po šiuo įrašu. Sakykite ar tai Jums naudinga? Galbūt turite savo patarimų kurie suveikė Jums ir galite pasidalinti tuo su kitais?

Ačiū, kad domitės mano kuriamu turiniu ir linkiu Jums geros dienos.

Algirdas Karalius

Facebook atsiliepimai

1 Comment

  • Andrius

    Reply Reply 2019-02-18

    Įdomu, patiko. Ačiū!

Leave A Response

* Denotes Required Field