Video įrašo trukmė 4:38 min. (Žemiau pateikta video įrašo transkripcija.)
Šiandien pasimokysim piešti. Klausimas: kam reikia mokytis piešti? Pirmiausia tam, kad išvystytume savo dešinį pusrutulį. Jis, švelniai tariant, neišvystytas.
Būtent todėl, kad daugelio žmonių dešinys pusrutulis, atsakingas už vaizduotę, neišvystytas, jie labai sunkiai įsivaizduoja savo ateitį, nelabai gali nupiešti savo svajonės. Dirba kairysis pusrutulis (logika), o jis, žinia, labai lėtas. Taigi, jei norit išmokti greitai mąstyti, Jums reikia mokytis piešti.
Daugelis žmonių sako: „Neturiu tam talento, reikia daug mokytis.“ Gera žinia, kad tai netiesa. Piešti gali bet kuris, tik reikia žinoti, kaip.
Testas, ar galit piešti
Pirmas testas, ar galit piešti. Paimkit popieriaus lapą ir maždaug viduryje padėkit tašką. Jei pavyko „pastatyti“ tašką, reiškia, Jūs turite talentų.
Antras žingsnis. „Pastatot“ dar vieną tašką ir dabar reikia sujungti linija. Jeigu pavyko, – jėga. Tada reikia padėti trečią tašką ir sujungti (gaunamas trikampis). Jeigu galit nupiešti trikampį, Jūs jau praktiškai įvaldėt trečdalį meno piešti.
Kitas dalykas – vėl nusipaišote du taškučius, šalia dar du ir bandote sujungti. Gaunate keturkampį.
Paskutinis testas (ir praktiškai svarbiausias) – ar galite nupiešti apskritimą. Nesijaudinkit, jei išeina netolygus. Svarbu, kad nebūtų kvadratinis.
Trys svarbiausios figūros
Jeigu Jums tai pavyksta, galite piešti. Kodėl? Ogi todėl, kad visi mus supantys daiktai patenka į keturkampį, trikampį arba apvalų kontūrą. Ir todėl galit pradėti piešti bet kokius daiktus, žinodami, kad visi daiktai susidaro iš šitų figūrų kombinacijų. Pavyzdžiui, jeigu Jums reikia nupiešti arklį, tiesiog pasižiūrit į arklį (į nuotrauką arba gyvai) ir pasižiūrit, kurios kūno dalys panašios į rutuliukus, kurios panašios į trikampį, ir nupaišot štai tokį keturkampį… (Piešimo procesas rodomas vaizdo įraše.)
Tai pirmas žingsnis – kontūro paišymas. O antruoju žingsniu jau galite ištrinti nereikalingas linijas, suapvalinti ir visa tai baigti detalėmis.
Taigi, pamėginkite paprastą principą. Žiūrite į daiktus: rutulys, trikampis, keturkampis? O gal kombinacija? Nupaišote tas kombinacijas ir paskui suapvalinat, sušvelninat ir išeina visai neblogas paveikslas. Nebijokite, pamėginkite. Tai yra labai geras Jūsų dešiniojo pusrutulio treniravimas.
Patiko turinys? Būtinai pasidalinkite juo su kitais socialiniuose tinkluose.
P.S labai laukiu Jūsų nuomonių ir komentarų po šiuo įrašu. Rašykite, kas Jums pasirodė naudinga, ar ko pritrūko.
Ačiū, kad domitės mano kuriamu turiniu ir linkiu Jums geros dienos.
Algirdas Karalius
Leave A Response