Svarbiausias įgūdis XXI a. – gebėjimas greitai mokytis.

Video trukmė 4 min. 06 sek. (Žemiau pateikta video įrašo transkripcija.)

Ar žinote, koks yra svarbiausias įgūdis XXI amžiuje?

Mokėjimas greitai mokytis. Kodėl tai svarbu? Todėl, kad viskas keičiasi, ir jei norite būti „ant bangos“, turite mokėti greitai adaptuotis. T. y. greitai mokytis. Ne tik gauti naujų žinių iš interneto, bet ir suformuoti naujus įgūdžius.

Po 10 metų 70% profesijų jau nebebus tokios aktualios, o 70% bus tokių, kurios šiandien net neturi pavadinimo. Tad ruoškimės tam, kad kažko reikės greitai mokytis.

Iš pradžių pakalbėsime, kokie yra greito mokymosi principai, o kitose videoblogo dalyse ne tik demonstruosiu, bet ir kartu galėsim panagrinėti bendrus principus.

Aš Jums pademonstruosiu, kaip tuos principus galima pritaikyti mokantis užsienio kalbų, kaip tai galima panaudoti pardavimo įgūdžiams suformuoti. Taip pat parodysiu, kaip galima greitai piešti ir kaip tą piešimo sugebėjimą panaudoti pinigams užsidirbti. Pamėginsiu pademonstruoti, kaip galima greitai išmokti groti muzikos instrumentais, kaip išmokti savigynos principų per savaitgalį, kaip galima išmokti suteikti medicininę pagalbą ekstremalioje situacijoje.

Parodysiu skirtingų sričių elementus, kad pamatytumėte bendrus principus. O Jūs galėsite tai savarankiškai pritaikyti bet kokiam kitam įgūdžiui, kurį norite įvaldyti.

Pirmiausia aktualu suprasti, kad yra 2 įpročių įvaldymo lygiai – profesionalus ir mėgėjiškas.

Mėgėjiškas lygis

Jei gyvenate ne vien iš muzikos, galbūt Jums reikėtų pradėti nuo mėgėjiško lygio. Tai leidžia gerai sugroti melodiją, gerai praleisti laiką, sulaukti aplodismentų iš draugų. Be abejo, šių dalykų nepakaktų kur nors konservatorijoje nugalėti konkurse, bet 99% atvejų mums ir nereikalingas aukštas profesinis lygis. Tarp kitko, kai kuriose blogo dalyse pakalbėsime ir apie aukščiausią profesinį lygį, kaip jį pasiekti.

Jūs turite priimti sprendimą: „Aš noriu tapti mėgėju.“ Norint tapti mėgėju užtenka 16 valandų. Praktiškai bet kurioje srityje galite padaryti proveržį per 16 valandų. Tam Jums reikia žinoti keletą principų.

1 PRINCIPAS – Pareto dėsnis. 20% įgūdžių duoda 80% rezultatų. Tad reikia susikoncentruoti į tuos 20%, svarbiausių įgūdžių kurių nėra daug (3–4 įgūdžiai, kuriuos reikėtų suformuoti iki automatizmo).

2 PRINCIPAS – įgūdžių formavimas iki automatizmo. Groji ir nesusimąstai, paišai ir nesusimąstai. Atlieki chirurginę operaciją, nesusimąstai, ką ir po ko daryti. Kad pasiektume šį lygį greitai, mums reikalingi kiti principai, apie kuriuos pakalbėsiu kitoje dalyje.

Didžiulis prašymas, kad Jums šios idėjos būtų aktualesnės: parašykite, kokių naujų įgūdžių Jūs norite įsisavinti. Kokių turite klausimų? Pamėginsiu kituose videobloguose atsakyti. Taip pat galite pagalvoti, kokie 3–4 įgūdžiai yra baziniai siekiant valdyti Jūsų veiklą.

Taigi, kitą kartą detaliau panagrinėsime, kas yra baziniai įgūdžiai, kokie yra elementai ir kaip galima juos suformuoti iki automatizmo.

Patiko turinys? Būtinai pasidalinkite juo su kitais socialiniuose tinkluose.

P.S labai laukiu Jūsų nuomonių ir komentarų po šiuo įrašu. Sakykite ar tai Jums naudinga? Galbūt turite savo patarimų kurie suveikė Jums ir galite pasidalinti tuo su kitais?

Ačiū, kad domitės mano kuriamu turiniu ir linkiu Jums geros dienos.

Algirdas Karalius

Facebook atsiliepimai

Leave A Response

* Denotes Required Field